Start -> Nabór 2017/18 -> Technikum -> usług fryzjerskich
Technik usług fryzjerskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 08 lutego 2011 19:53

 

Zdjęcia przedstawiają pracownie przedmiotowe oraz sprzęt wykorzystywany podczas zajęć edukacyjnych w naszej szkole. (zobacz prezentację zawodu)OPIS KSZTAŁCENIA

język obcy (kontynuacja): 
język angielski

język obcy (podstawowy):
język niemiecki lub rosyjski

przedmiot punktowany:   
j. polski, matematyka, biologia, język obcy

Szkoła przygotowuje ucznia zdawania egzaminu zawodowego kwalifikacjami - etapami. Po zdaniu egzaminu z danej kwalifikacji, zdający otrzyma nowy dokument - świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie. Osoba, która zdobędzie świadectwa potwierdzające uzyskanie wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie oraz poziom wykształcenia wymagany dla danego zawodu, otrzyma dyplom potwierdzający kwalifikacje w wyuczonym zawodzie.

KWALIFIKACJE
  • K1 Wykonywanie zabiegów fryzjerskich
  • K2 Projektowanie fryzur
Technik usług fryzjerskich wykonuje zabiegi fryzjerskie za pomocą różnorodnych narzędzi z wykorzystaniem specjalistycznych aparatów oraz materiałów fryzjerskich. Fryzjer dba również o wyposażenie stanowisk pracy w niezbędne narzędzia, przybory i materiały, śledzi mody i techniki fryzjerskie.
Technik usług fryzjerskich jest zatem osobą posiadającą wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • wykonywania w pełnym zakresie usług fryzjerskich
  • stosowania w pracy najnowszych osiągnięć fryzjerstwa
  • stosowania właściwych metod oceny jakości środków kosmetycznych
  • wdrażania nowości w modzie i technikach fryzjerskich wyposażenia i wystroju zakładu fryzjerskiego
  • kierowania zespołem pracowniczym
  • obsługiwania i konserwowania urządzeń i przyrządów fryzjerskich
W naszej szkole nauczysz się wszystkich zabiegów fryzjerskich, począwszy od odżywiania włosów i masażu skóry głowy, przez strzyżenie i koloryzowanie, kończąc na modelowaniu i utrwalaniu fryzury. Korzystamy z najnowszych osiągnięć z dziedziny fryzjerstwa oraz doskonalimy umiejętności zawodowe.
Podczas zajęć dużo uwagi poświęcamy kształtowaniu takich cech jak: odpowiedzialność, samodzielność, aktywność, kultura pracy, komunikatywność, spostrzegawczość, podzielność uwagi, zdolność do szybkiego podejmowania decyzji, precyzja i wrażliwość estetyczna.
Zdobycie tytułu technika usług fryzjerskich umożliwia otwarcie własnego zakładu fryzjerskiego lub pracę w zakładach i salonach fryzjerskich.