Start -> Nabór 2017/18 -> Gimnazjalisto
Gimnazjalisto!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 24 marca 2011 21:24

Drogi Gimnazjalisto!


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, popularnie zwany Ekonomikiem, to szkoła, która ma już 90-letnią historię. Od lat jej główne profile kształcenia są związane z administracją, zarządzaniem i usługami.

Wymierny efekt wieloletniej działalności naszej szkoły, to przeszło 20 000 absolwentów różnych zawodów i specjalności: techników ekonomistów i handlowców, techników obsługi turystycznej, gastronomii, hotelarstwa, administracji, bankowości, i finansów, ciastkarzy, piekarzy, sprzedawców i krawców. Wielu z nich kontynuuje naukę na uczelniach wyższych w kraju i zagranicą, zdobywając kolejne stopnie naukowe. Wielu zasila, w znacznym stopniu, kadrę administracyjną zamojskich biur i urzędów.

Jako uczeń naszej szkoły zdobędziesz wykształcenie ukierunkowane na potrzeby rynku pracy. Masz zapewnioną praktykę zawodową w kraju, a w zawodach: technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej, technik technologii żywienia, możliwość praktyk za granicą.

Przygotujemy Cię do egzaminu maturalnego i zawodowego. W naszej szkole po pomyślnym zdaniu egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe otrzymujesz dyplom i suplement Euro-pass w dwu językach: polskim i angielskim, honorowany przez państwa Unii Europejskiej.

Ponadto dbamy, aby nasi uczniowie, poza wiedzą ogólną, otrzymali umiejętności i wiadomości związane z radzeniem sobie w realiach gospodarki rynkowej.

Organizujemy potwierdzane certyfikatami kursy Cisco, szkolenia w zakresie obsługi kasy fiskalnej.

Od lat z powodzeniem działa w naszej szkole Doradztwo zawodowe.

U nas masz możliwość uczestniczenia w projektach unijnych rozwijających Twoją kreatywność. Z nami możesz kształtować swoje zainteresowania w wielu Kołach zainteresowań.

Dla uczniów wyrównujących braki edukacyjne organizowane są zajęcia wyrównawcze.

Szkoła ma dobre zaplecze dydaktyczne systematycznie wzbogacane o nowoczesne środki wspomagające procesy dydaktyczne. Dysponujemy pięcioma nowoczesnymi pracowniami komputerowymi, nowoczesną pracownią językową, pracowniami multimedialnymi.

Należy również wspomnieć o unikalnej atmosferze, która jest udziałem historycznych murów szkolnych, jak również życzliwego traktowania uczniów przez kadrę pedagogiczną.

Warto wspomnieć, że nasza Szkoła bierze aktywny udział w organizowaniu dla naszych uczniów staży zawodowych.

Dzięki nim nasi uczniowie podnoszą swoje kompetencje zawodowe przez pogłebianie umiejętności, wiadomości przekazywanej w szkole i zdobywanie doświadczenia zawodowego pod okiem doświadczonych pracodawców.

Zobacz: PŁATNE STAŻE W EKONOMIKU