Nabór elektroniczny

Reklama

Start

::Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Kowalewska   
niedziela, 20 października 2013 20:23

11 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 240-tej rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej. Podczas uroczystej akademii, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły, a Pani Dyrektor Alicja Ciupa wręczyła nagrody wyróżnionym nauczycielom oraz dyplom wraz z nagrodą książkową dla UCZNIA ROKU - Leszka Tytuły, który osiągnął najwyższe wyniki w nauce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu. Ogłoszono także wynik plebiscytu na NAUCZYCIELA ROKU, którym został Pan Marek Filipowski, szkolny Rzecznik Praw Ucznia. Po oficjalnej części akademii, młodzież z klas 1 bt, 1ct, 2bt, 2et oraz 3et zaprezentowała krótką słowno-taneczno-muzyczną część artystyczną powstałą pod kierunkiem i przy pomocy Pani Agnieszki Puchacz oraz opiekunów Samorządu Uczniowskiego: Pani Ewy Kowalewskiej oraz Pana Łukasza Kołodziejczyka, a nad przygotowaniem oprawy graficznej akademii czuwał Pan Piotr Misiorek. Galeria zdjęć.

Poprawiony: poniedziałek, 28 października 2013 20:28
 
Comenius - wizyta gości ze szkół partnerskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 05 lutego 2014 06:16


W dniach 10-12 lutego 2014 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 będzie gościł grupę nauczycieli i uczniów z krajów partnerskich uczestniczących w programie Comenius.

Szkoły uczestniczące w projekcie:

  • - Ies Josefina Aldecoa z Madrytu w Hiszpanii
  • - Chastno sredno obshtoobrazovatelno uchilishte Roerich, z Sofii w Bułgarii;
  • - Istituto Statale di IstruzioneSuperiore „Giorgio Vasari”, z Figline Valdarno w Toskanii, Włochy;
  • - General Edip Bayoglu Secondary School –szkoła w regionie Dogu Marmara w miejscowości Kocaeli w Turcji;
  • - Scoala Gimnaziala Lesile, General Secondary School – szkoła w Simnicu de Sus w Rumunii.

Wizyta w Polsce jest drugim z kolei spotkaniem współpracujących placówek. Zostanie ona poświęcona podsumowaniu części projektu – omówieniu dotychczas podjętych działań w ramach projektu, osiągnięć m.in. analizie wyników ankiety dotyczącej wartości demokratycznych. Omówione zostaną pomysły i spostrzeżenia na temat Comeniusa. Program spotkania zawiera również zwiedzanie szkoły, miasta Zamościa oraz szereg atrakcji kulturalno – kulinarno- towarzyskich.Ponadto goście będą mieli okazję zapoznać się z ogólnymi zagadnieniami związanymi z systemem edukacji w Polsce.

Przybyli uczniowie zakwaterowani zostaną u rodzin uczniów ze szkoły ZSP Nr 1 w Zamościu. Wizyta będzie doskonałą okazją do ćwiczenia umiejętności komunikacji w języku angielskim. Mamy nadzieję, iż spotkanie to będzie niezapomnianym doświadczeniem szczególnie dla uczniów szkoły, ale również dla nauczycieli mających okazję dowiedzieć się o systemach nauczania i organizacji szkół i innych krajach europejskich. Poniedziałek to pierwszy dzień wizyty, tego dnia, od samego rana każdy z niecierpliwością będzie spoglądał na zegarek wyczekując godziny przybycia gości.

Poprawiony: środa, 05 lutego 2014 08:45
 
Posumowanie konkursu "Dlaczego warto segregować śmieci" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jadwiga Wiśniewska   
czwartek, 29 maja 2014 09:00

W  dniu 29.05.2014 W ramach projektu Stan środowiska zależy od nas dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie podsumowano konkurs
na prezentację multimedialną

Dlaczego warto segregować śmieci
przeprowadzony w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu

W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas 1dt, 1et, 1ht, 3dt Technikum Nr 1.

Więcej…
 
Płatne staże zawodowe dla uczniów technikum PDF Drukuj Email
Wpisany przez Urszula Drążek   
środa, 19 lutego 2014 07:21

Uczniowie klas I, II i III kształcący się w zawodach: technik ekonomista, technik hotelarstwa, technik handlowiec i technik informatyk mogą ubiegać się o przyjęcie do projektu: „Edukacja i praca - to się opłaca”, w ramach którego wezmą udział w miesięcznych płatnych stażach zawodowych, połączonych z kursami przedsiębiorczości i doradztwem zawodowym. Wynagrodzenie dla stażystów wynosi 1500 zł brutto. Dla uczestników projektu przewidziane są certyfikaty oraz atrakcyjne gadżety.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o złożenie kompletu dokumentów zgłoszeniowych u zastępców dyrektora, do czwartku, 20.02.2014 do godziny 12.00.

Zgodnie z regulaminem rekrutacji, dostępnym pod adresem: http://edukacja.oic.lublin.pl Szkoła zgłosi do udziału w projekcie 50 uczniów. Kryterium uczestnictwa stanowić będzie najwyższa średnia ocen i najwyższa frekwencja za I semestr roku szk. 2013/ 2014. O zakwalifikowaniu uczniów do projektu zadecyduje ostatecznie lider projektu – Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland.”

FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE SĄ DOSTĘPNE U ZASTĘPCÓW DYREKTORA, p. 11.

Poprawiony: środa, 19 lutego 2014 07:25
 
ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sarecka-Nowak   
czwartek, 20 grudnia 2012 08:24

W dniach 7-8 grudnia odbyła się po raz kolejny zbiórka żywności, zorganizowana przez Bank Żywności i Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie. Wolontariusze z naszej szkoły wsparli tę akcję kwestując w zamojskich sklepach „Społem” i „Biedronka”. Celem akcji jest pomoc rodzinom, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 14 z 72