Start
::Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu
ZAMOŚĆ, MIASTO WIELU KULTUR – RUSINI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marta Halinowska   
poniedziałek, 24 marca 2014 00:02

Serdecznie zapraszamy na konferencję, podsumowującą drugi etap projektu edukacyjnego „Zamość – miasto wielu kultur” . Konferencja organizowana wspólnie z Muzeum Zamojskim w Zamościu odbędzie się 27.03.2014r. o godz.10.00 w naszej szkole.

Poprawiony: niedziela, 12 kwietnia 2015 11:09
 
Zmiana planu lekcji od dnia 29.02.2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 25 lutego 2016 08:15

Prosimy o zapoznanie się z nowym planem lekcji, który będzie obowiązywał od poniedziałku 29 lutego 2016r.

Zmiana planu lekcji spowodowana długoterminowymi zwolnieniami lekarskimi nauczycieli.

Nowy plan będzie dostępny na stronie szkoły od piątku.

 

 
VIII Młodzieżowe Spotkania Teatralne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Rosa-Niemczuk   
niedziela, 07 grudnia 2014 21:23

W dniu 5 grudnia br. w budynku zamojskiego Ekonomika miała miejsce 8. edycja Młodzieżowych Spotkań Teatralnych - Przeglądu Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych.

Ta odbywająca się od grudnia 2007 roku impreza stała się okazją do rozwoju talentu artystycznego wielu młodych ludzi, zdrowej rywalizacji i integracyjnych spotkań międzyszkolnych. Od początku w ramach tego przedsięwzięcia  na scenie Ekonomika wystawiono ponad czterdzieści przedstawień.

W tegorocznym Przeglądzie publiczność mogła podziwiać grupy teatralne z pięciu gimnazjów: Gimnazjum nr 3 w Zamościu, Gimnazjum nr 5 w Zamościu, Gimnazjum nr 6 w Zamościu, Publicznego Gimnazjum  w Komarowie-Osadzie oraz  Gimnazjum  w Łabuniach. Zgodnie z założeniami organizatorów aktorzy z ZSP nr 1 w Zamościu zaprezentowali się poza konkursem.

Jury musiało dokonać trudnego wyboru i uznało, że I miejsce należy się grupie przygotowywanej przez p. Elżbietę Biront z  Gimnazjum nr 6 za symboliczną opowieść o wirtualnym i realnym świecie pt."Game over".

Na II miejscu znalazła się grupa teatralna z Gimnazjum nr 5 w Zamościu, natomiast zespoły z  Gimnazjum  w Komarowie-Osadzie i Gimnazjum nr 3 w Zamościu uplasowały się ex aequo na miejscu III. Swojego faworyta wytypowała także publiczność i wg niej najlepiej zaprezentował sie zespół z Gimnazjum  w Łabuniach. Zdaniem Jury w składzie: p.Małgorzata Bender, p.Wojciech Łosiewicz, p.Michał Karchut najlepszą aktorką okazała się Dagmara Łapińska- uczennica Gimnazjum nr 5 w Zamościu, która wcieliła sie w rolę Feministki, a najlepszym aktorem Karol Olszewski- uczeń Gimnazjum nr 3 w Zamościu- za rolę Małego Księcia.

Ogromne brawa należą się także grupie teatralnej "Paradyz" z Ekonomika pracującej pod opieką pań: Agnieszki Puchacz oraz Aleksandry Szarowolec, która wystawiła spektakl pt. „Law Law Law – sztuka mało co teatralna” zrealizowany na podstawie tekstów Władysława Sikory. To przygotowane przez młodych aktorów humorystyczne widowisko przeniosło widzów w świat miłosnych zawirowań.

Podsumowując VIII Młodzieżowe Spotkania Teatralne, nie sposób nie wspomnieć o firmach, które wspomagły nas finansowo i materialnie, dlatego bardzo dziekujemy tegorocznym sponsorom tj.:

 

Sklepowi spożywczemu "Lewiatan"

Piekarni p. Elżbiety Kucharskiej

Sklepikowi szkolnemu p.Bartłomieja Czerwińskiego

Centrum Medycznemu  "Dermica"

 

Mamy nadzieję, że kolejna IX już edycja Młodzieżowych Spotkań Teatralnych spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem i już teraz na nie serdecznie zapraszamy.

Organizatorzy

Poprawiony: poniedziałek, 15 grudnia 2014 10:27
Więcej…
 
II SZKOLNY DZIEŃ ZAWODÓW W EKONOMIKU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 03 listopada 2014 21:52

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie

Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Oskara Langego w Zamościu

zapraszają

na

II SZKOLNY DZIEŃ ZAWODÓW W EKONOMIKU

który odbędzie się 06. listopada 2014 r.

w siedzibie szkoły (22-400 Zamość, ul. Łukasińskiego 8).

Program:

9.00-10.30 Konferencja na temat: „Współpraca szkół zawodowych z pracodawcami”.

10.30-11.00 Spotkania młodzieży z pracodawcami w pracowniach kształcenia zawodowego.

11.00-12.30 Prezentacja umiejętności zawodowych uczniów Technikum Nr 1 przy ZSP Nr 1 im. Oskara Langego w Zamościu w zawodach:

  • technik ekonomista
  • technik handlowiec
  • technik informatyk
  • technik logistyk
  • fototechnik
  • technik cyfrowych procesów graficznych
  • technik usług fryzjerskich
  • technik hotelarstwa
  • technik obsługi turystycznej
Poprawiony: wtorek, 22 grudnia 2015 02:06
 
Comenius Day – piknik europejski w zamojskim Ekonomiku! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Szczuchniak   
poniedziałek, 22 czerwca 2015 08:36

Pod taką nazwą nauczyciele i uczniowie zamojskiego Ekonomika podsumowali dwuletni wielostronny międzynarodowy projekt pod nazwą Wartości demokratyczne a zróżnicowanie językowe (Democratic Values and Linguistic Diversity) realizowany w ramach Programu „Comenius – Uczenie się przez całe życie” organizując festyn oraz konferencję sprawozdawczą z realizacji projektu.

Imprezę otworzyła Dyrektor Szkoły, Pani Alicja Ciupa. Przywitała zebranych uczniów i nauczycieli Ekonomika, przybyłych uczniów i nauczycieli z Gimnazjum Nr 2 w Zamościu oraz gości specjalnych - absolwentów szkoły sprzed 55 lat, którzy ukończyli wówczas Technikum Służb Plantacyjnych o specjalizacji Kontraktacja Roślin Przemysłowych Ozimych.

Pani Dyrektor w swoim przemówieniu przedstawiła główne cele projektu DVALD, szkoły partnerskie biorące udział w przedsięwzięciu oraz dane statystyczne i ilościowe dotyczące realizowanego projektu. Podziękowała również koordynatorom oraz nauczycielom biorącym udział w przygotowaniu pikniku Comenius Day.

więcej informacji

Poprawiony: poniedziałek, 22 czerwca 2015 08:41
 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 14 z 156