Start
::Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu
Kolejny wykład w ramach Uniwersytetu Pierwszego Wieku dla uczniów Ekonomika PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Kołodziejczyk   
poniedziałek, 20 stycznia 2014 09:08

W dniu 15 stycznia br. uczniowie kl.3at oraz kl.4at wzięli udział w wykładzie pt. „Blaski i cienie 10-letniej obecności Polski w Unii Europejskiej”, przeprowadzonym przez dra Piotra Tośka, wykładowcę na kierunku politologia w PWSZ w Zamościu. W swoim wykładzie dr Piotr Tosiek dokonał porównania Polski z innymi krajami UE pod względem m.in. bezrobocia oraz najniższej płacy minimalnej. Przedstawiona została także m.in. analiza wskaźnika PKB per capita Polski z innymi krajami, pokazując również jak wskaźnik ten kształtował się w przeciągu ostatnich 10 lat.
Podsumowaniem wykładu były główne sukcesy i porażki Polski jako członka Unii Europejskiej, a także wyzwania, jakie czekają na nasz kraj w najbliższych latach. Wykład spotkał z dużym uznaniem oraz zainteresowanie ze strony młodzieży.

Więcej…
 
„Ekonomik” gości przyjaciół z Europy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Karchut - roztocze.net   
wtorek, 11 lutego 2014 08:15

Do „Ekonomika” przyjechali nauczyciele i uczniowie z różnych krajów Europy. To działanie w ramach programu „Comenius”.

„Comenius” to program unijny, który finansuje między innymi projekty promujące wartości demokratyczne i różnorodność językową, np. poprzez wyjazdy studyjne młodzieży szkolnej i nauczycieli. Zamojskie spotkanie jest podsumowaniem już zrealizowanej części projektu pod nazwą „Democratic values and linguistic diversity”. Jednym z partnerów w projekcie jest zamojska szkoła. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 gości grupę nauczycieli i uczniów z Bułgarii, Włoch, Rumunii, Hiszpanii i Turcji.

Uczestnicy programu mają napięty grafik zajęć. Będą w Zamościu do 12 lutego. Na początek, w poniedziałek uczestniczyli w konferencji prezentującej założenia i realizację projektu. Jak informują organizatorzy, pobyt gości, partnerów w projekcie jest dla nauczycieli doskonałą okazją do wymiany doświadczeń na temat systemów nauczania i organizacji edukacji formalnej w krajach reprezentowanych przez partnerów w projekcie. Natomiast dla uczniów taka wizyta jest świetną okazją do ćwiczenia komunikacji w języku angielskim oraz poznawania i akceptowania różnorodności kulturowej. W trakcie pobytu w naszym mieście zagraniczni goście mieszkają u rodzin uczniów „Ekonomika”. To jeden ze sposobów właśnie takiego poznawania. Zaplanowane zostało również zwiedzanie Zamościa i wspólne uczestnictwo w szeregu zdarzeń kulturalnych i kulinarno-towarzyskich.

- W Zamościu jestem po raz pierwszy. Nie widziałem jeszcze miasta, na razie tylko dworzec i hotel, ale zamierzamy zwiedzić Zamość. Uważam, że ta szkoła jest świetna. Słyszałem, że macie piękne miasto – mówi nam Jose Felix Barrio, nauczyciel z Hiszpanii, uczestnik projektu „Democratic values and linguistic diversity”. – Ogólnie jestem pod wielkim wrażeniem waszej historii, mam tu na myśli przede wszystkim okres drugiej wojny światowej i obozy koncentracyjne. To, co przeszliście było bardzo ciężkie i smutne. Wiem, bo przed przyjazdem do Zamościa byliśmy m. in. w Krakowie i w muzeum oświęcimskim – dodaje Barrio.

Poprawiony: wtorek, 11 lutego 2014 12:56
 
THE PROGRAMME OF THE COMENIUS DVALD PROJECT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Szczuchniak   
czwartek, 06 lutego 2014 20:55


 

 
ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sarecka-Nowak   
czwartek, 20 grudnia 2012 08:24

W dniach 7-8 grudnia odbyła się po raz kolejny zbiórka żywności, zorganizowana przez Bank Żywności i Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie. Wolontariusze z naszej szkoły wsparli tę akcję kwestując w zamojskich sklepach „Społem” i „Biedronka”. Celem akcji jest pomoc rodzinom, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

 
Wyniki wyborów do władz SU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Kołodziejczyk   
wtorek, 28 stycznia 2014 08:54

W wyniku wyborów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, które odbyły się 19 grudnia 2013 roku, poprzedzonych kampanią wyborczą oraz debatą osób ubiegających się o to stanowisko, w dniu 16 stycznia 2014 roku nastąpiło uroczyste przekazanie władzy nowowybranemu Zarządowi SU. Na fotelu Przewodniczącego "zasiadł" uczeń klasy 3et Rafał Łysejko, który otrzymał blisko 40% głosów. Funkcja Zastępcy Przewodniczącego Zarządu SU przypadła Natalii Kozyrskiej - uczennicy klasy 3dt, która podczas wyborów uplasowała się na drugiej pozycji. Trzecie miejsce zajęła Kamila Gilewicz z klasy 2ct, która została Marszałkiem Parlamentu Uczniowskiego. Nowo wybrany Przewodniczący SU podziękował społeczności uczniowskiej za otrzymany kredyt zaufania oraz zapewnił, iż postara się nie zawieść swoich wyborców i dotrzymać złożonych obietnic. Odchodzący Zarząd Samorządu Uczniowskiego pogratulował swoim następcom i dodał im otuchy zapewniając, iż zawsze mogą liczyć na ich pomoc i wsparcie, a także skierował słowa podziękowania za udaną współpracę do opiekunów SU oraz Dyrekcji i Grona Pedagogicznego, wyrażając jednocześnie żal, że pewien etap w ich życiu dobiegł końca.

Frekwencja w wyborach wyniosła 70%, głosów nieważnych było 12, co stanowi 2,11%. Gratulujemy wszystkim kandydatom otrzymanego kredytu zaufania!!!

Całą uroczystość uświetnił występ uczennic, podopiecznych Pani prof. Elżbiety Swacha, które wzięły udział w XIV Spotkaniach z Kolędą i Pastorałką zorganizowanych przez MDK w Zamościu.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 14 z 75