Start
::Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu
V Młodzieżowe Spotkania Teatralne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 02 stycznia 2012 15:50

Szerzenie kultury żywego słowa, wzbogacanie doświadczeń scenicznych młodych wykonawców czy zainteresowanie młodzieży tekstami kultury to tylko niektóre z celów, jakie mogli zrealizować organizatorzy V edycji Młodzieżowych Spotkań Teatralnych. Tym razem impreza ta odbyła się w budynku Ekonomika 12 grudnia 2011 roku. Do Przeglądu zgłosiły się trzy zespoły ze szkół gimnazjalnych: Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 6 w Zamościu, Publiczne Gimnazjum w Komarowie - Osadzie oraz trzy zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych: z III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu, z Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju i I Społecznego Liceum w Zamościu. Profesjonalne Jury w składzie: pan Andrzej Pogudz, pan Waldemar Kaźmierczak, pan Wojciech Łosiewicz przyznało jednogłośnie miejsce I Zespołowi Teatralnemu z Gimnazjum nr 6 w Zamościu za sztukę "Dwa teatry" w reżyserii Elżbiety Biront.
W kategorii szkoły ponadgimnazjalne - I miejsce zajęła grupa teatralna Anny Smyk – Batorskiej z III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu za przedstawienie "Ta inna droga” wg scenariusza Barbary Michalczyk.
Jury przyznało także jedno wyróżnienie, które powędrowało do Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju za sztukę "Clowni". Najlepszym aktorem przeglądu został Patryk Seń z III LO w Zamościu, a najlepszą aktorką Magdalena Socha z I Społecznego LO.
Tradycyjnie młodzież z Ekonomika wystąpiła poza konkursem i zaprezentowała przybyłym "Wspomnienie o Marku Grechucie” Patronat medialny nad imprezą objęły: Radio ESKA Zamość, portal zamosconline.pl, Tygodnik Zamojski, Zamojska Telewizja Kablowa.
Zorganizowanie takiego przedsięwzięcia nie byłoby możliwe bez wsparcia ludzi dobrej woli. Serdeczne podziękowania należą się następującym sponsorom:

  • Bank BPH
  • Cukiernia - Mariusz Wasil
  • Hurtownia Mars - Dystrybucja
  • sklepik szkolny - Bartłomiej Czerwiński
  • Drukarnia Attyla
  • Damian Paczuła – "Maxto” Kraków
  • Wydawnictwo Stentor

Zapraszamy do galerii zdjęć

Poprawiony: wtorek, 23 października 2012 07:18
 
Poland's DVALD Traditional Story Character PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Szczuchniak   
środa, 05 marca 2014 09:09


 

 
Dni Kultury Studenckiej PWSZ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Kołodziejczyk   
czwartek, 05 czerwca 2014 19:07

Już po raz czwarty w ramach Dni Kultury Studenckiej Rada Samorządu Studenckiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu zaprosiła Samorząd Uczniowski naszej szkoły do współpracy oraz społeczność uczniowską EKONOMIKA do udziału we wspólnej zabawie. W dniu 20 maja reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w konkursie "PWSZ ma Talent". Jak co roku okazało się, że uczniowie naszej szkoły posiadają ponadprzeciętne umiejętności, gdyż na cztery uczestniczki reprezentujące EKONOMIK, aż 2 odniosły sukces: Aleksandra Wójtowicz i Diana Rosa - jury przyznały im wyróżnienie. 22 maja na zaproszenie Samorządu Studenckiego uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w koncercie, którego gwiazdą był zespół LemON, 21 maja natomiast uczennice z klas fryzjerskich pod kierunkiem Pań: Beaty Szybiak-Silezin oraz Jadwigi Tuckiej przygotowały fryzury kandydatek do tytułu Miss PWSZ. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć poniżej.

Więcej…
 
Płatne staże u pracodawców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Urszula Drążek   
środa, 04 czerwca 2014 20:17

Już od połowy czerwca 2014 r. rozpoczną się zajęcia z przedsiębiorczości oraz spotkania z doradcą zawodowym dla uczestników projektu „Edukacja i praca – to się opłaca”, realizowanego przez Fundację OIC Lublin w partnerstwie z Zespołem Szkół Zawodowych im. Z. Chmielewskiego w Nałęczowie oraz Organizacją Syntra West z Belgii. W lipcu i sierpniu 2014 r. uczniowie naszej szkoły odbywać będą wakacyjne staże zawodowe u pracodawców, za które otrzymają wynagrodzenie w formie stypendium stażowego. Zgodnie z założeniami projektu, staże będą realizowane przez uczniów w ciągu 23 dni roboczych: 19 dni spędzą oni na praktykach w przedsiębiorstwach u pracodawców, 4 dni na zajęciach z przedsiębiorczości oraz na dwóch dwugodzinnych spotkaniach

z doradcą zawodowym. Staże odbywać się będą na podstawie umów zawartych pomiędzy Fundacją „OIC Poland” a stażystą oraz pracodawcą. Każdy uczeń będzie miał zapewnioną opiekę wykwalifikowanego instruktora, któremu przysługiwać będzie wynagrodzenie za opiekę nad stażystą. Na podstawie ankiet wypełnianych przez stażystów i ich opiekunów przed i po odbyciu stażu, określony zostanie poziom nabytych przez stażystę umiejętności. Ważnym dokumentem potwierdzającym realizację stażu będzie „Dzienniczek stażu”, w którym uczniowie opiszą wykonane zadania w poszczególnych dniach/działach. Zapisy powinny być prowadzone na bieżąco i potwierdzone podpisem przez opiekuna stażu.

Spotkanie uczestników projektu odbędzie się 12 czerwca 2014r. (czwartek) o godz. 12.45 w czytelni. Obecność obowiązkowa.

Projekt realizowany jest w ramach działania IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Poddziałanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego, finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 
II SZKOLNY DZIEŃ ZAWODÓW W EKONOMIKU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Wasilewska   
piątek, 07 listopada 2014 13:41

6  listopada 2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Oskara Langego w Zamościu odbył się II SZKOLNY DZIEŃ ZAWODÓW W EKONOMIKU, który  zainaugurowała konferencja pt. „Współpraca szkół zawodowych z pracodawcami”. Konferencję otworzyła pani Alicja Ciupa – dyrektor ZSP Nr 1 w Zamościu. Celem zorganizowania ww.  przedsięwzięcia było wsparcie i zaangażowanie uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w procesie planowania dalszej edukacji oraz kariery zawodowej jak również promocja wśród gimnazjalistów powiatu zamojskiego zawodów, w których kształci szkoła, m.in. zawodów związanych z hotelarstwem, handlem, logistyką, informatyką oraz fryzjerstwem. Szkoła posiada nowoczesną bazę do kształcenia  praktycznego.
Na wstępie pani Monika Żur z Kuratorium Oświaty odczytała list pana Krzysztofa Babisza, Kuratora Oświaty w Lublinie, zawierający słowa uznania za zaangażowanie i konsekwencję w działaniu dla przedsięwzięcia, jakim jest Dzień Zawodów organizowany przez ZSP Nr 1 w Zamościu oraz wyraził słowa podziękowania dla pracodawców, którzy współpracują ze szkołą. Organizatorów zaszczycili w tym dniu swoją obecnością zaproszeni goście: pan Jerzy Michalski – dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Zamościu, pani Monika Żur – starszy wizytator Kuratorium Oświaty, Pan Andrzej Brzozowski z Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej, pan Ryszard Perkowski z Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, pani Urszula Juszczak z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Nr 1 w Zamościu, pan Marian Hawrylak - dyrektor  Powiatowego Urzędu Pracy.  Uczestnikami spotkania byli również przedstawiciele rynku pracy oraz pracodawcy, którzy mają wpływ na kształtowanie pozytywnego wizerunku szkoły zawodowej oraz podnoszenie jej atrakcyjności. Przybyli również nauczyciele i młodzież Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 5,  Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 4,  Gimnazjum nr 1, Gimnazjum Katolickie w Zamościu, Gimnazjum w Sitnie oraz w Tyszowcach.
Wydarzeniu organizowanemu przez szkołę patronuje prezydent Zamościa Marcin Zamoyski.

Poprawiony: środa, 12 listopada 2014 18:36
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 14 z 78