Start
::Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu
"Śpiewo-granie w Ekonomiku" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Wasilewska   
wtorek, 15 marca 2011 21:26

W dniu 02 lutego 2011 roku  w naszej szkole odbyła się druga edycja konkursu muzycznego "Śpiewo-granie w Ekonomiku". Celami konkursu były: rozbudzenie i rozwijanie aktywności muzycznej, wyłanianie młodych talentów, promowanie i popularyzacja piosenki. Jury z Państwowej Szkoły Muzycznej oceniające występy młodzieży
w składzie:
Przewodniczący-  Władysław Swacha
Członek - Małgorzata Kawalec-Pyś
Członek - Alicja Słupska
W tegorocznej edycji konkursu wystąpiło 8 uczniów oraz 5  zespołów. Do konkursu mógł przystąpić każdy uczeń szkoły gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej miasta Zamościa i Gminy Zamość. Uczniowie biorący udział w konkursie mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności muzyczne i skonfrontować je z umiejętnościami innych uczestników. Jury, oceniając występy młodzieży uwzględniało warunki głosowe, dobór repertuaru, dykcję, interpretację, muzykalność oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczestnicy mogli śpiewać z akompaniamentem własnym, osobą akompaniującą, podkładem muzycznym z płyty lub a capella.
W tej edycji na scenie podziwialiśmy występy z 5  szkół gimnazjalnych oraz  4 szkół ponadgimnazjalnych. Wśród zespołów reprezentujących szkoły gimnazjalne znalazły się: Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 3, Gimnazjum Nr 6, Gimnazjum w Starym Zamościu, Publiczne Gimnazjum w Zwierzyńcu.
Natomiast szkoły ponadgimnazjalne reprezentowane były przez:  I LO w Zamościu, II LO w Zamościu, ZSP Nr 2 w Zamościu, Liceum Ogólnokształcące w Szczebrzeszynie.
Według jury laur zwycięstwa w kategorii szkół gimnazjalnych został przyznany Magdalenie Gomułka z Gimnazjum Nr 6 w Zamościu, zaś w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwycięstwo przypadło Darii Ciesielczuk z II LO w Zamościu.
Uczestnicy, którzy otrzymali nagrody wyróżnienia:
Równorzędnie - dwa  zespoły wokalno - instrumentalne z I LO w Zamościu
zespół z Gimnazjum Publicznego w Zwierzyńcu
Duet "Solgit" z Gimnazjum w Starym Zamościu
Łukasz Hejzner z II LO w Zamościu

Poprawiony: wtorek, 23 października 2012 16:53
Więcej…
 
V Młodzieżowe Spotkania Teatralne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 02 stycznia 2012 15:50

Szerzenie kultury żywego słowa, wzbogacanie doświadczeń scenicznych młodych wykonawców czy zainteresowanie młodzieży tekstami kultury to tylko niektóre z celów, jakie mogli zrealizować organizatorzy V edycji Młodzieżowych Spotkań Teatralnych. Tym razem impreza ta odbyła się w budynku Ekonomika 12 grudnia 2011 roku. Do Przeglądu zgłosiły się trzy zespoły ze szkół gimnazjalnych: Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 6 w Zamościu, Publiczne Gimnazjum w Komarowie - Osadzie oraz trzy zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych: z III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu, z Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju i I Społecznego Liceum w Zamościu. Profesjonalne Jury w składzie: pan Andrzej Pogudz, pan Waldemar Kaźmierczak, pan Wojciech Łosiewicz przyznało jednogłośnie miejsce I Zespołowi Teatralnemu z Gimnazjum nr 6 w Zamościu za sztukę "Dwa teatry" w reżyserii Elżbiety Biront.
W kategorii szkoły ponadgimnazjalne - I miejsce zajęła grupa teatralna Anny Smyk – Batorskiej z III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu za przedstawienie "Ta inna droga” wg scenariusza Barbary Michalczyk.
Jury przyznało także jedno wyróżnienie, które powędrowało do Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju za sztukę "Clowni". Najlepszym aktorem przeglądu został Patryk Seń z III LO w Zamościu, a najlepszą aktorką Magdalena Socha z I Społecznego LO.
Tradycyjnie młodzież z Ekonomika wystąpiła poza konkursem i zaprezentowała przybyłym "Wspomnienie o Marku Grechucie” Patronat medialny nad imprezą objęły: Radio ESKA Zamość, portal zamosconline.pl, Tygodnik Zamojski, Zamojska Telewizja Kablowa.
Zorganizowanie takiego przedsięwzięcia nie byłoby możliwe bez wsparcia ludzi dobrej woli. Serdeczne podziękowania należą się następującym sponsorom:

  • Bank BPH
  • Cukiernia - Mariusz Wasil
  • Hurtownia Mars - Dystrybucja
  • sklepik szkolny - Bartłomiej Czerwiński
  • Drukarnia Attyla
  • Damian Paczuła – "Maxto” Kraków
  • Wydawnictwo Stentor

Zapraszamy do galerii zdjęć

Poprawiony: wtorek, 23 października 2012 07:18
 
Debata kandydatów na prezydenta Zamościa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 07 listopada 2014 16:41


W dniu 6 listopada 2014 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z klasą 2at wzięli udział w debacie kandydatów pretendujących w wyborach samorządowych na stanowisko prezydenta miasta Zamość. Debata odbyła się w Instytucie Przyrodniczo-Technicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Sz. Szymonowica w Zamościu i została zorganizowana przez Instytut Nauk Społecznych PWSZ. Temat wiodący tego przedsięwzięcia brzmiał: „Aspiracje akademickie Zamościa”.
W debacie, którą poprowadził prof. dr hab. Henryk Chałupczak - dyrektor Instytutu Nauk Społecznych PWSZ w Zamościu, wzięło udział dwóch spośród czterech kandydatów na urząd prezydenta Zamościa – Paweł Biłant (Kongres Nowej Prawicy) oraz Andrzej Wnuk (bezpartyjny, popierany przez Prawo i Sprawiedliwość). Oprócz młodzieży z Ekonomika, debacie przysłuchiwali się studenci wraz z władzami uczelni, wykładowcy akademiccy, a także radni Rady Miejskiej w Zamościu, mieszkańcy miasta oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Nie zabrakło również dziennikarzy z lokalnych mediów.
Na wstępie główni bohaterowie tego wydarzenia zaprezentowali swoje osoby oraz krótko przedstawili programy wyborcze. Pomimo, iż myślą przewodnią debaty była akademickość Zamościa, pretendenci wypowiadali się także na inne tematy nurtujące wyborców, poruszali kwestie związane z gospodarką i infrastrukturą drogową, a także odpowiadali na pytania zadawane przez publiczność. Na koniec obaj kandydaci na urząd prezysenta miasta Zamość zaapelowali do wszystkich zebranych, aby niezależnie od swoich poglądów politycznych wziąć czynny udział w obywatelskim obowiązku jakim jest głosowanie w wyborach. Debata zakończyła się sympatycznym akcentem zaproponowanym przez Pana Andrzeja Wnuka, aby wszyscy obecni na sali zrobili sobie wspólne "selfie".

Więcej…
 
Fotorelacja z Mobilności 2 - Comenius DVALD - What were we doing in Zamosc together? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Szczuchniak   
poniedziałek, 10 marca 2014 19:49


Mobility 2: What were we doing in Zamosc together?

Poprawiony: poniedziałek, 17 marca 2014 17:17
 
Fotorelacja - VI Śpiewo - Granie w Ekonomiku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 10 marca 2015 15:13

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 14 z 83