Start
::Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu
„Ekonomik” gości przyjaciół z Europy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Karchut - roztocze.net   
wtorek, 11 lutego 2014 08:15

Do „Ekonomika” przyjechali nauczyciele i uczniowie z różnych krajów Europy. To działanie w ramach programu „Comenius”.

„Comenius” to program unijny, który finansuje między innymi projekty promujące wartości demokratyczne i różnorodność językową, np. poprzez wyjazdy studyjne młodzieży szkolnej i nauczycieli. Zamojskie spotkanie jest podsumowaniem już zrealizowanej części projektu pod nazwą „Democratic values and linguistic diversity”. Jednym z partnerów w projekcie jest zamojska szkoła. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 gości grupę nauczycieli i uczniów z Bułgarii, Włoch, Rumunii, Hiszpanii i Turcji.

Uczestnicy programu mają napięty grafik zajęć. Będą w Zamościu do 12 lutego. Na początek, w poniedziałek uczestniczyli w konferencji prezentującej założenia i realizację projektu. Jak informują organizatorzy, pobyt gości, partnerów w projekcie jest dla nauczycieli doskonałą okazją do wymiany doświadczeń na temat systemów nauczania i organizacji edukacji formalnej w krajach reprezentowanych przez partnerów w projekcie. Natomiast dla uczniów taka wizyta jest świetną okazją do ćwiczenia komunikacji w języku angielskim oraz poznawania i akceptowania różnorodności kulturowej. W trakcie pobytu w naszym mieście zagraniczni goście mieszkają u rodzin uczniów „Ekonomika”. To jeden ze sposobów właśnie takiego poznawania. Zaplanowane zostało również zwiedzanie Zamościa i wspólne uczestnictwo w szeregu zdarzeń kulturalnych i kulinarno-towarzyskich.

- W Zamościu jestem po raz pierwszy. Nie widziałem jeszcze miasta, na razie tylko dworzec i hotel, ale zamierzamy zwiedzić Zamość. Uważam, że ta szkoła jest świetna. Słyszałem, że macie piękne miasto – mówi nam Jose Felix Barrio, nauczyciel z Hiszpanii, uczestnik projektu „Democratic values and linguistic diversity”. – Ogólnie jestem pod wielkim wrażeniem waszej historii, mam tu na myśli przede wszystkim okres drugiej wojny światowej i obozy koncentracyjne. To, co przeszliście było bardzo ciężkie i smutne. Wiem, bo przed przyjazdem do Zamościa byliśmy m. in. w Krakowie i w muzeum oświęcimskim – dodaje Barrio.

Poprawiony: wtorek, 11 lutego 2014 12:56
 
INFORMACJE DLA MATURZYSTÓW SIERPIEŃ 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 13 lipca 2014 19:23

Egzaminy maturalne w terminie poprawkowym przeprowadzone będą w szkołach macierzystych zdających w następujących terminach:

  • egzaminy pisemne: 26 sierpnia 2014 r. (wtorek), początek godz. 9.00
  • egzaminy ustne: 26 sierpnia 2014 r. wtorek – godz. 9.45.

Zdający egzamin powinni:

  • stawić się w szkole pół godziny przed rozpoczęciem egzaminu. (w przypadku egzaminu ustnego – 15 minut).
  • posiadać dowód tożsamości ze zdjęciem,
  • zabrać ze sobą naklejki z kodami kreskowymi, które otrzymali na pierwszym egzaminie w maju 2014r.
  • posiadać długopis/ pióro z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu z matematyki każdy zdający powinien mieć cyrkiel, linijkę, może korzystać z kalkulatora prostego

 

DEKLARACJA

 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Kowalewska   
niedziela, 20 października 2013 20:23

11 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 240-tej rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej. Podczas uroczystej akademii, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły, a Pani Dyrektor Alicja Ciupa wręczyła nagrody wyróżnionym nauczycielom oraz dyplom wraz z nagrodą książkową dla UCZNIA ROKU - Leszka Tytuły, który osiągnął najwyższe wyniki w nauce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu. Ogłoszono także wynik plebiscytu na NAUCZYCIELA ROKU, którym został Pan Marek Filipowski, szkolny Rzecznik Praw Ucznia. Po oficjalnej części akademii, młodzież z klas 1 bt, 1ct, 2bt, 2et oraz 3et zaprezentowała krótką słowno-taneczno-muzyczną część artystyczną powstałą pod kierunkiem i przy pomocy Pani Agnieszki Puchacz oraz opiekunów Samorządu Uczniowskiego: Pani Ewy Kowalewskiej oraz Pana Łukasza Kołodziejczyka, a nad przygotowaniem oprawy graficznej akademii czuwał Pan Piotr Misiorek. Galeria zdjęć.

Poprawiony: poniedziałek, 28 października 2013 20:28
 
ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sarecka-Nowak   
czwartek, 20 grudnia 2012 08:24

W dniach 7-8 grudnia odbyła się po raz kolejny zbiórka żywności, zorganizowana przez Bank Żywności i Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie. Wolontariusze z naszej szkoły wsparli tę akcję kwestując w zamojskich sklepach „Społem” i „Biedronka”. Celem akcji jest pomoc rodzinom, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

 
THE PROGRAMME OF THE COMENIUS DVALD PROJECT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Szczuchniak   
czwartek, 06 lutego 2014 20:55


 

 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 14 z 73