Start
::Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu - IV Śpiewogranie w Ekonomiku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Wasilewska   
poniedziałek, 25 lutego 2013 22:08

Dnia 7 marca 2013 roku już po raz czwarty odbędzie się konkurs muzyczny - "IV Śpiewo-granie w Ekonomiku ”. Jego organizatorem jest Zespół Szkół ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu. Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu mija 4 marca 2013 r. Zespoły zaprezentują swoje programy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1, a zwycięzcy zostaną uhonorowani nagrodami. Pobierz: regulamin, karta zgłoszenia.

 
PROGRAM PROFILAKTYCZNY: SZANSA NA ZDROWIE I RADOŚĆ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Urszula Drążek   
wtorek, 18 marca 2014 20:29

Stowarzyszenie „Przyjaciół Ekonomika” działające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu realizuje w okresie od 01.03.2014 do 30.06.2014 zadanie publiczne, wspierane przez Miasto Zamość w ramach Miejskiego Programu Rozwiązywania Programów Alkoholowych. w formie programu profilaktycznego pt. „SZANSA NA ZDROWIE I RADOŚĆ.”

Głównym celem zadania jest wzrost świadomości społecznej wśród młodzieży szkolnej i osób dorosłych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom od alkoholu, poprzez realizację cyklu zajęć edukacyjnych dla rodziców, opiekunów, młodzieży, kierowców i kandydatów na kierowców.

Program skierowany jest do dwóch grup odbiorców zamieszkałych na terenie Miasta Zamość: Rodziców i opiekunów uczniów szkół ponadgimnazjalnych (28 – 40 osób) oraz kierowców i kandydatów na kierowców (36 – 40 osób), dla których zaplanowano cykl warsztatów edukacyjnych prowadzonych przez specjalistów w dziedzinie terapii uzależnień. Warsztaty odbywać się będą od 25 kwietnia do 13 czerwca 2014 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu przy ul. Łukasińskiego 8, w łącznym wymiarze 10 godzin dla każdej grupy.

Poprawiony: wtorek, 18 marca 2014 21:58
Więcej…
 
Projekt ,,Bezpieczeństwo w szkole i w mieście – nasz wspólny program” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Puchacz   
czwartek, 09 kwietnia 2015 22:03

W okresie od 12.05.2015 do 15.12.2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu realizowany będzie projekt ,,Bezpieczeństwo w szkole i w mieście – nasz wspólny program” w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań ,,Razem bezpieczniej” – obszar 4.2. Bezpieczeństwo w szkole.

Celem projektu jest ograniczenie liczby przestępstw i wykroczeń w szkole oraz w bezpośrednim otoczeniu szkoły o minimum 10 % w stosunku do stanu z lat ubiegłych (2012-2014).

We współpracy z licznymi instytucjami, organami i organizacjami realizowane będą zajęcia edukacyjne, warsztaty, spotkania, treningi, pogadanki i prelekcje mające na celu edukację dla bezpieczeństwa oraz podniesienie świadomości społecznej z zakresie konieczności przeciwdziałania przemocy i agresji w szkole.

Rozbudowa monitoringu szkolnego dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo w szkole oraz w bezpośrednim otoczeniu szkoły. Zainstalowanie monitorów na korytarzach szkolnych usprawni przepływ informacji w szkole.

Promowana będzie aktywność ruchowa oraz zdrowy styl życia. W tym celu w szkole powstanie siłownia wyposażona w sprzęt sportowy, który zapewni młodzieży zdrowy rozwój psychofizyczny. Ponadto odbywać się będą zajęcia rekreacyjno-sportowe z łyżwiarstwa, spotkania ze znanymi sportowcami.

Bezpośrednimi adresatami projektu będą: uczniowie ZSP Nr 1, uczniowie okolicznych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, rodzice, nauczyciele, niedydaktyczni pracownicy szkoły oraz mieszkańcy miasta.

W realizację projektu zaangażują się także następujące instytucje: Policja, Prokuratura Okręgowa w Zamościu, Straż Miejska, Poradnia Medycyny Szkolnej w Zamościu, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna Nr 1 w Zamościu, Centrum Zdrowia Psychicznego (Poradnia Leczenia Uzależnień), Powiatowa stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zamościu, Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Zamościu oraz lokalne media: Kronika Tygodnia, Gazeta Zamojska, Portal Internetowy: zamosconline, Portal internetowy roztocze.net i Radio Eska.

Poprawiony: poniedziałek, 27 kwietnia 2015 11:10
 
O laserach, przejściu z 3D na 2D oraz negocjowaniu i debatowaniu ... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Kołodziejczyk   
niedziela, 15 lutego 2015 21:00

Dzięki uprzejmości Władz oraz Pracowników Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Sz. Szymonowica w Zamościu, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez wykładowców uczelni w ramach Uniwersytetu Pierwszego Wieku. W dniu 20 stycznia br. uczniowie kl. 4at wraz z Panią Kingą Nowicką wzięli udział w zajęciach "Rysunek techniczny – przejście z 3D na 2D" przeprowadzonych przez dra inż. Aleksandra Nieoczyma. Podczas spotkania młodzież miała możliwość poznania podstaw projektowania modeli bryłowych w programie SOLID EDGE, dokonywania podstawowych edycji w tymże programie, a także dokonywania zmian wymiarów geometrycznych brył.
"Jak przemawiać, debatować, negocjować?" to temat kolejnych zajęć, w których 23 stycznia 2015 roku udział wzięli uczniowie następujących klas: 2ft, 3dt oraz 3ft wraz Paniami: Anną Rosą-Niemczuk, Barbarą Poliszuk i Magdaleną Jagi. Wykład został przeprowadzony przez wykładowcę PWSZ na kierunku politologia - dr Irenę Kurzępę.
W dniu 29 stycznia br. uczniowie klasy 3bt o profilu technik informatyk wraz z Panem Jarosławem Chabrosem oraz Panem Łukaszem Kołodziejczykiem uczestniczyli w wykładzie z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej pt."Lasery – budowa, działanie i przykłady wykorzystania", podczas którego poruszone zostały zagadnienia związane z historią powstania laserów, ich budową, działaniem oraz zastosowaniem. Zajęcia te dla młodzieży przygotował dr Stanisław Tryka, wykładowca PWSZ na kierunku mechanika i budowa maszyn.

Więcej…
 
REGULAMIN KONKURSU NA PLAKAT POD TYTUŁEM: „Mój wygląd świadczy o mnie” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Nowicka   
środa, 29 kwietnia 2015 13:32

ORGANIZATOR:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu, ul. Łukasińskiego 8

CEL KONKURSU:

  • popularyzacja grafiki komputerowej,
  • zapoznanie z zasadami dobrego wychowania,
  • rozwijanie twórczości i umiejętności młodzieży.

UCZESTNICY:

Konkurs skierowany jest do uczniów ZSP Nr 1

WYMAGANIA:

Konkurs polega na wykonaniu przez uczestnika plakatu pt. „MÓJ WYGLAD ŚWIADCZY O MNIE”.

Plakat powinien zawierać:

  • format A1 pionowy lub poziomy,
  • technika komputerowa,
  • jeden uczestnik może wykonać jedną pracę,
  • praca powinna być podpisana (imię, nazwisko, klasa),
  • prace zespołowe lub niezgodne z regulaminem nie będą dopuszczone do konkursu

TERMINY:

  • podpisane prace ą należy dostarczyć do pani Kingi Nowickiej w terminie do 15.05.2015r.
  • rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dniu 16.05.2015 r. w ZSP Nr 1 w Zamościu przy ul. Łukasińskiego 8.

Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania prac konkursowych w celach promocyjnych.

Ocenie podlegać będzie inwencja twórcza autora pracy, staranność  i estetyka pracy oraz nawiązanie do tematyki plakatu.

Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody (m.in. wydruk plakatu na ploterze drukującym z wykorzystaniem płótna Canvas).

 

Prace należy przesłać lub dostarczyć osobiście na adres:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1

ul. Łukasińskiego 8, 22-400 Zamość

tel. 84 638-43-51, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , www.ekonomikzamosc.pl

organizator: Kinga Nowicka

Poprawiony: środa, 29 kwietnia 2015 13:40
 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 14 z 97