Start
::Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu
Comenius Day – piknik europejski w zamojskim Ekonomiku! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Szczuchniak   
poniedziałek, 22 czerwca 2015 08:36

Pod taką nazwą nauczyciele i uczniowie zamojskiego Ekonomika podsumowali dwuletni wielostronny międzynarodowy projekt pod nazwą Wartości demokratyczne a zróżnicowanie językowe (Democratic Values and Linguistic Diversity) realizowany w ramach Programu „Comenius – Uczenie się przez całe życie” organizując festyn oraz konferencję sprawozdawczą z realizacji projektu.

Imprezę otworzyła Dyrektor Szkoły, Pani Alicja Ciupa. Przywitała zebranych uczniów i nauczycieli Ekonomika, przybyłych uczniów i nauczycieli z Gimnazjum Nr 2 w Zamościu oraz gości specjalnych - absolwentów szkoły sprzed 55 lat, którzy ukończyli wówczas Technikum Służb Plantacyjnych o specjalizacji Kontraktacja Roślin Przemysłowych Ozimych.

Pani Dyrektor w swoim przemówieniu przedstawiła główne cele projektu DVALD, szkoły partnerskie biorące udział w przedsięwzięciu oraz dane statystyczne i ilościowe dotyczące realizowanego projektu. Podziękowała również koordynatorom oraz nauczycielom biorącym udział w przygotowaniu pikniku Comenius Day.

więcej informacji

Poprawiony: poniedziałek, 22 czerwca 2015 08:41
 
Bezpłatne konsultacje psychologiczne oraz poradnictwo zawodowe. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Plago-Semczuk   
wtorek, 20 października 2015 20:22

Serdecznie zapraszamy uczniów ZSP Nr 1 i ich rodziców, gimnazjalistów oraz mieszkańców miasta Zamość na bezpłatne konsultacje psychologiczne oraz poradnictwo zawodowe, które odbędą się w dniu 22.10.2015r. (czwartek) w godzinach od 800 do 1100 , w sali nr 19 (gabinet pedagoga szkolnego).

Konsultacje adresowane są do osób, które:

 • znalazły się w sytuacji kryzysowej;
 • doznają, doznawały przemocy lub są zagrożone przemocą;
 • są zainteresowane wprowadzeniem zmian w swoim życiu;
 • mają trudności komunikacyjne z bliskimi.

Poradnictwo zawodowe skierowane jest do osób, które chcą uzyskać informacje dotyczące:

 • możliwości dokształcania oraz doskonalenia osób dorosłych;
 • możliwości podwyższenia lub zmiany kwalifikacji zawodowych;
 • zawodów i specjalności, w tym o zadaniach i czynnościach zawodowych
  i wymaganiach psychofizycznych oraz szansach zatrudnienia;
 • instytucji i organizacji, które mogą wspierać indywidualne działania
  w rozwiązywaniu problemów zawodowych, poszukiwaniu pracy lub podejmowania działalności gospodarczej;
 • przygotowania dokumentów aplikacyjnych (CV i List Motywacyjny)
 • przygotowania się do prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych z pracodawcami
 • pogłębienia znajomości samego siebie, zdolności, możliwości, zainteresowań i właściwości warunkujących przydatność do określonego zawodu;
 • zrozumienia i dokonania obiektywnej oceny sytuacji w jakiej się znajduje.
Poprawiony: wtorek, 20 października 2015 20:33
 
Spotkanie z Europejskimi Wolontariuszkami z Bułgarii i Hiszpanii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Czarnowska   
poniedziałek, 30 listopada 2015 09:40

W dniu 26 listopada wolontariusze uczestniczyli w spotkaniu z Europejskimi Wolontariuszkami z Bułgarii i Hiszpanii, które przebywają gościnnie w Zamościu w ramach projektu współfinansowanego ze środków programu Erasmus+. W ramach spotkania wolontariusze podzielili się swoimi wrażeniami z pracy jako wolontariusz, zapoznali się z założeniami Wolontariatu Europejskiego oraz doskonalili swoje umiejętności językowe, ponieważ spotkanie było prowadzone w języku angielskim. W czasie spotkania opiekę nad młodzieżą sprawowały P. M.Bajaka i K. Czarnowska. Przedsięwzięcie odbyło się dzięki współpracy Szkolnego Klubu Wolontariusza z Zamojskim Centrum Wolontariatu.

 
Wyniki konkursu "Ekonomista na rynku pracy" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bożena Kukułowicz   
czwartek, 19 listopada 2015 10:04

Laureatką konkursu "Ekonomista na rynku pracy" została uczennica klasy 1at Paulina Krawczyk.

Serdecznie gratulujemy!!!

 
Podsumowanie projektu: „Kierowco nie pij – szanuj życie!” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Kołodziejczyk, Ewa Kowalewska   
poniedziałek, 07 grudnia 2015 05:17

W najbliższy wtorek tj. 08.12.2015 r. o godzinie 13.35 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu w świetlicy szkolnej odbędzie się podsumowanie projektu „Kierowco nie pij – szanuj życie!” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ekonomika i finansowanego przez Miasto Zamość w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2015: Realizacja dla młodzieży - kierowców i kandydatów na kierowców programu profilaktyczno – edukacyjnego dotyczącego problematyki nietrzeźwych kierowców. Celem projektu, w którym udział wzięło łącznie 60 uczniów, nie tylko naszej szkoły, było podniesienie świadomości szkodliwości spożywania alkoholu zwłaszcza przez kierujących wszelkimi pojazdami. Młodzież w ramach spotkania mogła uczestniczyć w spotkaniu teoretycznym, a także wypróbować ALKOgogle, które cieszyły się dużą popularnością. Podczas spotkania podsumowującego wręczone zostaną zaświadczenia potwierdzające uczestnictwo w projekcie, a także pamięci przenośne – flash (PenDrive), na które zostaną przesłane materiały projektowe. Wszystkich uczestników serdecznie zapraszamy.

 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 14 z 139