Start
::Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu
Szkolne Koło PCK i Szkolny Klub Wolontariusza prowadzą zbiórkę zniczy, które zapłoną na polskich cmentarzach we Lwowie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Ogórek i Renata Rochowiak   
środa, 02 listopada 2016 06:46

Szkolne Koło PCK i  Szkolny Klub Wolontariusza prowadzą zbiórkę zniczy, które zapłoną na polskich cmentarzach we Lwowie.

W tym roku mija 96 rocznica odznaczenia Lwowa Krzyżem Kawalerskim Orderu Virtuti Militari „za zasługi położone dla polskości tego grodu i jego przynależności do Polski…”. To najwyższe polskie odznaczenie wojskowe nadano bohaterskiemu miastu, które do dziś z dumą nosi dewizę "Semper Fidelis". Doceniono bowiem odwagę mieszkańców w czasie walk rozpoczętych w listopadzie 1918 r. o zachowanie polskości miasta, jak i jego późniejszy opór wobec natarcia Armii Czerwonej w 1920 r.

11 listopada 2016r. na cmentarzach Lwowa zapłoną znicze w intencji poległych żołnierzy polskich zebrane m.in. w naszej szkole. Przyłączamy się do akcji, której koordynatorem jest Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu.

Znicze prosimy przynosić do biblioteki szkolnej do dnia 07.11.2016r.

Zapraszamy całą społeczność szkolną o włączenie się do zbiórki zniczy i za każde małe „światełko”  serdecznie dziękujemy!!

 
Wypłata kieszonkowego i zwrot kosztów nadzwyczajnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Urszula Drążek   
wtorek, 12 kwietnia 2016 13:03

Informujemy, że w dniu 14 kwietnia 2016r. (czwartek) wypłacona zostanie II część  kieszonkowego dla uczestników projektu „Nowe umiejętności – większe szanse na europejskim rynku pracy” w zawodzie technik usług fryzjerskich oraz kadry kształcenia zawodowego.  Ponadto uczennicom w zawodzie technik usług fryzjerskich wypłacone zostaną środki za poniesione zakupy w ramach kosztów nadzwyczajnych.

W/w uczestnicy projektu proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły w dn. 14.04.16 w godzinach 11.00-13.00.

Projekt „Nowe umiejętności – większe szanse na europejskim rynku pracy” współfinansowany jest  ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

 
WARSZTATY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Kowalewska, Łukasz Kołodziejczyk   
niedziela, 25 września 2016 18:04

W dniach 21-22 września 2016 roku odbyły się 2-dniowe plenerowe warsztaty Samorządu Uczniowskiego w celu opracowania planu pracy na nowy rok szkolny 2016/2017 oraz zintegrowaniu zespołu samorządowego. W tym roku miały one miejsce w jednym z najpiękniejszych polskich miast – w Sandomierzu. Podczas wyjazdu uczniowie pracujący w SU oraz ci, którzy chcieliby w przyszłości działać w jego strukturach zwiedzili malownicze miasteczko spacerując śladami ojca Mateusza podziwiając m.in. Bramę Opatowską, Ratusz, zabytkową studnię, pomnik Jana Pawła II oraz zamek z dziedzińcem, z którego można było podziwiać malowniczy krajobraz jak również okoliczne stragany, które przyciągały wzrok turystów wyrobami z krzemienia pasiastego – kamienienia optymizmu wydobywanego jedynie w tym regionie naszego kraju. Wygospodarowano również czas na spacer nadwiślańskimi bulwarami, a także na ognisko, podczas którego pieczono kiełbaski oraz dyskutowano o przyszłych działaniach oraz inicjatywach SU. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 
Taniec rządzi – stop uzależnieniom! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Urszula Drążek   
niedziela, 28 lutego 2016 20:19

Stowarzyszenie Przyjaciół Ekonomika przystąpi od 01.03.2016 do realizacji nowego projektu współfinansowanego przez Miasto Zamość w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2016 pt. „Taniec rządzi – stop uzależnieniom”. Projekt jest skierowany do osób, które:

  • są uczniami szkół gimnazjalnych lub ponadgimnazjalnych
  • mieszkają na terenie miasta Zamość
  • lubią taniec i zdrowy styl życia

Szczegółowe informacje już wkrótce na stronie Stowarzyszenia i zamojskiego Ekonomika: http://stowarzyszenie.ekonomikzamosc.pl/; http://www.ekonomikzamosc.pl/

 
EXTREME SHOW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 22 listopada 2016 17:06

 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 14 z 162