Start
::Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu
V Młodzieżowe Spotkania Teatralne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 02 stycznia 2012 15:50

Szerzenie kultury żywego słowa, wzbogacanie doświadczeń scenicznych młodych wykonawców czy zainteresowanie młodzieży tekstami kultury to tylko niektóre z celów, jakie mogli zrealizować organizatorzy V edycji Młodzieżowych Spotkań Teatralnych. Tym razem impreza ta odbyła się w budynku Ekonomika 12 grudnia 2011 roku. Do Przeglądu zgłosiły się trzy zespoły ze szkół gimnazjalnych: Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 6 w Zamościu, Publiczne Gimnazjum w Komarowie - Osadzie oraz trzy zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych: z III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu, z Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju i I Społecznego Liceum w Zamościu. Profesjonalne Jury w składzie: pan Andrzej Pogudz, pan Waldemar Kaźmierczak, pan Wojciech Łosiewicz przyznało jednogłośnie miejsce I Zespołowi Teatralnemu z Gimnazjum nr 6 w Zamościu za sztukę "Dwa teatry" w reżyserii Elżbiety Biront.
W kategorii szkoły ponadgimnazjalne - I miejsce zajęła grupa teatralna Anny Smyk – Batorskiej z III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu za przedstawienie "Ta inna droga” wg scenariusza Barbary Michalczyk.
Jury przyznało także jedno wyróżnienie, które powędrowało do Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju za sztukę "Clowni". Najlepszym aktorem przeglądu został Patryk Seń z III LO w Zamościu, a najlepszą aktorką Magdalena Socha z I Społecznego LO.
Tradycyjnie młodzież z Ekonomika wystąpiła poza konkursem i zaprezentowała przybyłym "Wspomnienie o Marku Grechucie” Patronat medialny nad imprezą objęły: Radio ESKA Zamość, portal zamosconline.pl, Tygodnik Zamojski, Zamojska Telewizja Kablowa.
Zorganizowanie takiego przedsięwzięcia nie byłoby możliwe bez wsparcia ludzi dobrej woli. Serdeczne podziękowania należą się następującym sponsorom:

  • Bank BPH
  • Cukiernia - Mariusz Wasil
  • Hurtownia Mars - Dystrybucja
  • sklepik szkolny - Bartłomiej Czerwiński
  • Drukarnia Attyla
  • Damian Paczuła – "Maxto” Kraków
  • Wydawnictwo Stentor

Zapraszamy do galerii zdjęć

Poprawiony: wtorek, 23 października 2012 07:18
 
Poland's DVALD Traditional Story Character PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Szczuchniak   
środa, 05 marca 2014 09:09


 

 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Kołodziejczyk   
czwartek, 16 października 2014 00:00

13 października w szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich pracowników placówek oświatowych. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, której oficjalna część została przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Przedstawiciele społeczności uczniowskiej złożyli w imieniu swoim oraz swoich koleżanek i kolegów najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom Ekonomika. Pani Dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom za osiągnięcia w pracy z młodzieżą, a uczennica klasy 4at, Agnieszka Joniec, odebrała dyplom "Ucznia Roku" wraz z nagrodą książkową. Ogłoszono także wynik wyborów w plebiscycie na „Nauczyciela Roku”, który w tym roku przypadł Panu Andrzejowi Ficowi. Uroczystości z okazji rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej zostały zakończone częścią artystyczną pod hasłem „Bezmierny mój dług wdzięczności...” w wykonaniu uczniów klas: 1et, 2dt, 2et oraz 4bt pod kierunkiem pań: Moniki Wasilewskiej, Elżbiety Swacha, Barbary Ogórek, Beaty Starszuk-Szczuchniak i Moniki Łapińskiej.

Poprawiony: wtorek, 18 listopada 2014 14:21
Więcej…
 
Harmonogram zebrań klasowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 13 listopada 2014 20:25

Zebrania w dniu 18 listopada 2014

 

Zebrania w dniu 08 grudnia 2014
godzina 16.00

 
ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sarecka-Nowak   
czwartek, 20 grudnia 2012 08:24

W dniach 7-8 grudnia odbyła się po raz kolejny zbiórka żywności, zorganizowana przez Bank Żywności i Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie. Wolontariusze z naszej szkoły wsparli tę akcję kwestując w zamojskich sklepach „Społem” i „Biedronka”. Celem akcji jest pomoc rodzinom, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 14 z 80