Start
::Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu
WOLONTARIUSZE NA KONCERCIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 09 grudnia 2012 17:00

6 grudnia wolontariusze z naszej szkoły wysłuchali koncertu pt. „Jedno słońce świeci” z okazji Roku Janusza Korczaka. Koncert miał miejsce w Klubie Batalionowym przy ulicy J. Piłsudskiego w Zamościu. Opiekę nad młodzieżą sprawowała M.Bajaka. Galeria zdjęć.

 
IV Przegląd Teatralny Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych Powiatu Zamojskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Eliza Kycko   
poniedziałek, 07 lutego 2011 20:16

Nie tylko o świetnej atmosferze, ale o urozmaiconym i ambitnym programie mogli mówić uczestnicy  IV Młodzieżowych Spotkań Teatralnych – Ekonomik 2010. Tym razem Przegląd odbył się 10 grudnia. W tej edycji na scenie podziwialiśmy występy zespołów z trzech  szkół gimnazjalnych oraz pięciu szkół ponadgimnazjalnych.
W kategorii szkół gimnazjalnych o laur zwycięstwa ubiegały się: grupa teatralna "Szóstkowa scena poetycka" z  Gimnazjum nr 6 w Zamościu, która zaprezentowała się w sztuce pt. "Tragedia grecka", zespół "EGO" z Publicznego Gimnazjum w Komarowie – Osadzie z przedstawieniem "W krainie cudowności" oraz kabaret szkolny „Beztalencia” z  Zespołu Szkół nr 1 w  Zamościu ze spektaklem "367 dzień z życia ucznia".

Poprawiony: wtorek, 23 października 2012 09:02
Więcej…
 
„Ekonomik” gości przyjaciół z Europy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Karchut - roztocze.net   
wtorek, 11 lutego 2014 08:15

Do „Ekonomika” przyjechali nauczyciele i uczniowie z różnych krajów Europy. To działanie w ramach programu „Comenius”.

„Comenius” to program unijny, który finansuje między innymi projekty promujące wartości demokratyczne i różnorodność językową, np. poprzez wyjazdy studyjne młodzieży szkolnej i nauczycieli. Zamojskie spotkanie jest podsumowaniem już zrealizowanej części projektu pod nazwą „Democratic values and linguistic diversity”. Jednym z partnerów w projekcie jest zamojska szkoła. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 gości grupę nauczycieli i uczniów z Bułgarii, Włoch, Rumunii, Hiszpanii i Turcji.

Uczestnicy programu mają napięty grafik zajęć. Będą w Zamościu do 12 lutego. Na początek, w poniedziałek uczestniczyli w konferencji prezentującej założenia i realizację projektu. Jak informują organizatorzy, pobyt gości, partnerów w projekcie jest dla nauczycieli doskonałą okazją do wymiany doświadczeń na temat systemów nauczania i organizacji edukacji formalnej w krajach reprezentowanych przez partnerów w projekcie. Natomiast dla uczniów taka wizyta jest świetną okazją do ćwiczenia komunikacji w języku angielskim oraz poznawania i akceptowania różnorodności kulturowej. W trakcie pobytu w naszym mieście zagraniczni goście mieszkają u rodzin uczniów „Ekonomika”. To jeden ze sposobów właśnie takiego poznawania. Zaplanowane zostało również zwiedzanie Zamościa i wspólne uczestnictwo w szeregu zdarzeń kulturalnych i kulinarno-towarzyskich.

- W Zamościu jestem po raz pierwszy. Nie widziałem jeszcze miasta, na razie tylko dworzec i hotel, ale zamierzamy zwiedzić Zamość. Uważam, że ta szkoła jest świetna. Słyszałem, że macie piękne miasto – mówi nam Jose Felix Barrio, nauczyciel z Hiszpanii, uczestnik projektu „Democratic values and linguistic diversity”. – Ogólnie jestem pod wielkim wrażeniem waszej historii, mam tu na myśli przede wszystkim okres drugiej wojny światowej i obozy koncentracyjne. To, co przeszliście było bardzo ciężkie i smutne. Wiem, bo przed przyjazdem do Zamościa byliśmy m. in. w Krakowie i w muzeum oświęcimskim – dodaje Barrio.

Poprawiony: wtorek, 11 lutego 2014 12:56
 
Kolejny wykład w ramach Uniwersytetu Pierwszego Wieku dla uczniów Ekonomika PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Kołodziejczyk   
poniedziałek, 20 stycznia 2014 09:08

W dniu 15 stycznia br. uczniowie kl.3at oraz kl.4at wzięli udział w wykładzie pt. „Blaski i cienie 10-letniej obecności Polski w Unii Europejskiej”, przeprowadzonym przez dra Piotra Tośka, wykładowcę na kierunku politologia w PWSZ w Zamościu. W swoim wykładzie dr Piotr Tosiek dokonał porównania Polski z innymi krajami UE pod względem m.in. bezrobocia oraz najniższej płacy minimalnej. Przedstawiona została także m.in. analiza wskaźnika PKB per capita Polski z innymi krajami, pokazując również jak wskaźnik ten kształtował się w przeciągu ostatnich 10 lat.
Podsumowaniem wykładu były główne sukcesy i porażki Polski jako członka Unii Europejskiej, a także wyzwania, jakie czekają na nasz kraj w najbliższych latach. Wykład spotkał z dużym uznaniem oraz zainteresowanie ze strony młodzieży.

Więcej…
 
ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sarecka-Nowak   
czwartek, 20 grudnia 2012 08:24

W dniach 7-8 grudnia odbyła się po raz kolejny zbiórka żywności, zorganizowana przez Bank Żywności i Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie. Wolontariusze z naszej szkoły wsparli tę akcję kwestując w zamojskich sklepach „Społem” i „Biedronka”. Celem akcji jest pomoc rodzinom, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 14 z 74